( هرگونه کپی برداری از این مطلب بدون ذکر نام DANAGEM حرام و ممنوع است  )

عقیق سفید

 • عقیق سفید کاربرد قوی برای تقویت شهود دارد.
 • این یک سنگ قیمتی است که شما را به طور شهودی درک می کند و جریان خوش شانسی را در طالع شما ایجاد میکند.
 •  هنگامی که منبع ناراحتی پیدا می شود، به شما امکان می دهد به سرعت از آن اجتناب کنید.
 •  این سنگ برای جلوگیری از تحت تاثیر قرار گرفتن احساسات آسیب زا و انرژی منفی است و آسیب معنوی را به حداقل می رساند.
 • همچنین در مواقعی که به اراده و اعتماد قوی نیاز دارید توصیه می شود.
 •  عقیق سفید خاصیت سبک کردن ذهن را دارد.
 •  به آرامی قلب بسته را آزاد می کند.
 • زمانی استفاده می شود که می خواهید احساس درخشانی را به دست آورید.
 •  افزایش حس امید به آینده
 • عقیق سفید یک سنگ قیمتی کمیاب است چنانچه به آن نیاز دارید، لطفاً یک فروشگاه سنگهای قیمتی که در عقیق قوی است پیدا کنید.
 • عقیق سفید خاصیت پرکردن دل را از عشق دارد.
 •  سنگی است برای شفای احساساتی مانند «بیهودگی»، «تنهایی» و «غم».
 • شادی و رضایت روزانه را افزایش می دهد.
 •  عقیق سفید کاربرد عالی برای بیدار کردن استعدادهای بالقوه دارد.
 • عقیق سفید سنگی است که به کمک آن می توانید چیزهایی را که “غیرممکن” بودند به “ممکن” تغییر دهید.
 • درهای فرصت های جدید را به طور گسترده باز می کند. همچنین زمانی که می خواهید از زندگی روزمره خسته کننده خارج شوید توصیه می شود.

ویژگیهای کلی

عقیق که چالسدونی نیز هست در اشکال مختلفی وجود دارد. هیچ سنگی مانند عقیق بطور طبیعی رنگ آمیزی خلاقانه و نوار دار ندارد، بطوریکه چالسدونی کوآرتز با لایه های متحدالمرکز با انواعی از رنگها و بافتها شکل می گیرد. هر سنگ عقیق منفرد، با پر کردن یک حفره در سنگ میزبان شکل می گیرد. در نتیجه عقیق همیشه به شکل برآمدگی گرد با دسته ای از دوایر متحدالمرکز مانند حلقه های یک تنه درخت، یافت می شود. گاهی این دسته ها شبیه چشم و گاهی با دالبری های فانتزی یا حتی منظره هایی شبیه درختان پر شاخه هستند.

در دوران باستان، عقیق بعنوان حرز جایگاه والایی داشته است. حتی گفته می شود تشنگی را فرو نشانده و از بروز تب جلوگیری می کند. افسانه هایی هست که می گوید جادوگران پارسی از آن برای تغییر جهت طوفان استفاده می کرده اند.

مجموعه مشهور سه هزار کاسه عقیق که توسط میترادیتس، پادشاه پونتوس جمع آوری شده، نشان دهنده علاقه و اشتیاقی است که در گذشته به عقیق ابراز می داشته اند. کاسه های عقیق در دوران امپراطوری بیزانس نیز همچنان مشهورند. جمع آوری کاسه های عقیق در دوران رنسانس در میان خانواده های سلطنتی اروپایی رواج داشته و موزه های زیادی در اروپا مانند لوور، نمونه های بی نظیری از آن را به نمایش گذاشته اند.

مشخصات علمی

درجه سختی عقیق 7 است و ساختار کریستالی سه گوش دارد.

عقیق ها به شکل توده ای گره گره در سنگهایی مثل سنگهای آتشفشانی واقع شده اند که هنگام شکافته شدن، در انواع حیرت انگیزی از رنگها و نقشها در دسته های مشخص، پدیدار می شوند که آن را از دیگر انواع چالسدونی یا از انواع کریستالهای میکروسکوپی و فشرده کوارتز، متمایز می کند.

استخراج عقیق در دشت ناهه ریور در آلمان که از سال 1497 به ثبت رسیده است و به مرکز برش “ایدار آبرستین آلمان رونق بخشیده است. در ابتدا این رودخانه برای چرخش چرخ آسیابها استفاده می شده است. وقتی ذخیره عقیق ناهه در قرن نوزدهم به اتمام رسید، برش دهندگان “ایدار”، شروع به توسعه معدن عقیق برزیل کردند که استخراج و کشف معادن غنی آمیتیست، سیترین، تورمالین، توپاز و دیگر انواع سنگهای زینتی را رونق بخشید.

هر چند شهر کوچک “ایدار ابرستین” هنوز هم به خاطر بهترین تراشهای عقیق شهرت دارد، اما امروزه، حجم وسیعی از دیگر سنگهای جواهر از سراسر دنیا وارد می کند.

ویژگیهای خاص

گفته می شود عقیق در تقویت قوه درک و فعالسازی قوه تحلیل و ایجاد تعادل بین حالتهای فیزیکی، عاطفی، ذهنی و روحی نقش دارد. خشم را کاهش و حسن نیت را ارتقاء می بخشد.

عقیق در درک حقیقت و پذیرفتن شرایط کمک کرده و شفاده عاطفی قدرتمندی است. حافظه و تمرکز را تقویت کرده و استقامت بدنی و صداقت را افزایش می دهد.

مانع بی خوابی شده و خوابهای خوش را تضمین می کند. شجاعت شخص را تقویت و از او در برابر خطرات محافظت می کند. تأثیری آرام بخش دارد و درک و شهود و تمرکز را تقویت کرده و به توسعه و افزایش استعداد تحلیلی فرد کمک می کند.

ویژگیهای شفادهی

عقیقها از قدیمی ترین سنگهای خوش شانسی و شفادهی بوده اند. بطور کلی عقیق دارنده آن را قادر می سازد تا دوست واقعی را از دوست نما تشخیص دهد. عقیق در تغییر جهت طوفان و رعد و برق، محافظت کودکان از خطر بخصوص در سقوط از ارتفاع و نیز رونق در زندگی، نقش دارد.

عقیق به درمان اختلالات پانکراس و بهبود گردش خون کمک می کند. سنگ متعادل کننده و پاک کننده است که شکاف بین مغز و قلب را پر می کند.

ویژگیهای جادوگری

نیروها: قدرت، شجاعت، طول عمر، باغبانی، عشق، شفایابی و حفاظت

انواع بیشمار عقیق که به گونه ای مبهم توسط رنگ و طرح از هم قابل تشخیصند در انواع مختلف جادوگری استفاده می شوند. با این که انواع مختلف عقیق ممکن است به خاطر خصوصیات بالا استفاده شوند، هر کدام انرژیهای سنتی دارند. فهرستی از مهمترین انواع آن و ویژگیهای جادوگریشان از قرار زیر است:

عقیق با تکه های خرد شده اغلب قهوه ای و قرمز که با کوارتز به هم چسبیده اند: برای خوش بینی، آسایش خاطر و برای جلوگیری از رفتار منفی استفاده می شود.

عقیق با برآمدگی هایی با قطرات آب محبوس شده در آن:  برای برقراری تعادل احساس استفاده می شود.

ارتباط با چاکراها:

سنگ متعادل کننده و حفاظت کننده است و برای مالکش شادی به ارمغان می آورد و دردهای عاطفی را جذب می کند. با متعادل کردن حالتهای فیزیکی، ذهنی و روحی به تصمیم گیری کمک می کند. هرچند به طور کلی سنگی حفاظت کننده است، بخصوص ویژگیهای حفاظتی عاطفی قدرتمندی دارد. برای دفع “چشم شیطان” مفید است. از نظر فیزیکی برای افزایش بنیه و انرژی شخص عالی است و برای اختلالات پوستی نظیر آکنه، اگزما و غیره و نیز سیستم غدد درون ریز و قلب، مفید است.

خلاقیت و قوه درک را تقویت می کند و این امر باعث میشود این سنگ هم برای دانش آموزان و هم هنرمندان سودمند باشد. به سنگ شانس نیز معروف است. انرژی را افزایش می دهد، اما با این که تمام مدت انرژی را افزایش نمی دهد اما به میزان کفایت انرژی می دهد. از این منظر یک سنگ محافظه کار است و باعث طول عمر می شود.

منبع : DANAGEM