( هرگونه کپی برداری از این مطلب بدون ذکر نام DANAGEM حرام و ممنوع است  )

انیکس

اونیکس در میان یونانیها و رومیان باستان بسیار محبوب بوده است. نام آن از کلمه یونانی “اونوکس” به معنی “ناخن” گرفته شده به این ترتیب که روزی کیوپید، ناخنهای الهه مقدس “ونوس” را هنگام خواب با نوک تیر کوتاه می کند و خرده های آن را بر روی شنها باقی می گذارد و سرنوشت آنها را به سنگ تبدیل می کند تا هیچ تکه ای از آن وجود آسمانی نابود نشود.

حق با شماست! رنگ سیاه رنگی نیست که ناخن را به ذهن متبادر کند اما در دوران یونان باستان، همه رنگهای چالسدونی از سفید تا قهوه ای تیره و سیاه، اونیکس نامیده می شدند. امروزه اونیکس را با قید کلمه سیاه در اول آن به کار می بریم تا آن را از دیگر انواع اونیکس که به رنگهای سفید، قهوه ای مایل به قرمز، قهوه ای و نواری است، متمایز کنیم. رومی ها تنها رنگ سیاه یا قهوه ای تیره آن را “اونیکس” می نامیدند.

بیشتر انیکسهای سیاه رنگی که امروزه به فروش می رسند، با روشهای گرمایی و رنگ آمیزی، تیره می شوند؛ اگر چه با این روشها چیزی از ارزش این سنگ کم نمیشود.

مشخصات علمی

درجه سختی انیکس 7 است و ساختار کریستالی سه گوش دارد.

اگرچه اونیکس، سرد و سرداونیکس همگی گونه ای از چالسدونی هستند، اونیکس بیشتر شبیه عقیق است که در مقایسه با نوارهای انحنا دار عقیق، نوارهای آن مستقیم و بدون انحنا است. این نوارها ممکن است به رنگهای قهوه ای و سفید یا سیاه و سفید باشند.

سرد به رنگ قرمزقهوه ای است، سرداونیکس، مخلوطی از سرد و اونیکس است و بنابراین نوارهای سفید اونیکس و رنگ قرمز قهوه ای سرد را دارد.

اونیکس از کشورهای برزیل، هند، کالیفرنیا و اروگوئه استخراج می شود. این سنگ بافتی ظریف و سیاه رنگ دارد اما بعضی انواع آن، نوارهای سفید رنگی با زمینه سیاه یا قهوه ای دارند و تأکید می شود که این گونه، سرداونیکس نامیده می شود.

ویژگیهای خاص

انیکس باعث نوزایی، شادی و تقویت شهود و غرایز فرد می شود و نیز باعث کاهش میل جنسی شده و می تواند عادات بد را تغییر دهد.

عده ای معتقدند شکل ها و طرحهایی که درون هر اونیکس نقش بسته، گویای داستان یا در بردارنده درسی از زندگی است. در افسانه ها آمده است که اونیکس خاطره اتفاقات فیزیکی که در اطراف فرد رخ می دهد را در خود حفظ می کند. بنابراین اونیکس سنگی قدرتمند است که چون زندگینامه دارنده اش را در خود دارد، در روان بینی استفاده می شود.

انیکس سنگی نیروبخش است و برای ورزشکاران و افرادی که زیر فشار روحی و عاطفی زیادی هستند، مفید است؛ به طوریکه ذهن و جسم را متعادل کرده و قدرت ذهن را افزایش می دهد. همچنین سنگی فوق العاده برای افراد دمدمی مزاج است چرا که به تمرکز آنان کمک می کند. اونیکس به شما کمک می کند تا با اعتماد بنفسی بالاتر، با درس یا وظیفه ای برخورد کنید. بسیار توصیه شده که اونیکس به همراه مروارید و الماس استفاده شود تا ویژگیهای معنوی اش افزایش یابد.

ویژگیهای شفادهی

اونیکس باید مستقیماً روی بدن قرار گیرد یا به مدت طولانی استفاده شود، چرا که قدرت آن بسیار آهسته افزایش می یابد. این سنگ به طور ویژه برای رفع بیماریهای پوست مفید است و زخمهای عفونی و قارچی، تورم و حتی آفتاب سوختگی را درمان می کند. پوست آسیب دیده را با آبی که یک شب اونیکس در آن قرارداده شده، به آهستگی چندین بار طی روز شستشو دهید و شب هنگام، کمپرس آب اونیکس را روی زخم قرار هید.

از آنجا که مدتی طول می کشد تا اونیکس به حداکثر قدرتش برسد، باید هفته ای یکبار زیر آب روان، شارژ شود و اگر به مدت طولانی استفاده شده باید ماهیانه یکبار به مدت یک شب زیر خاک قرار داده شود؛ به این طریق این سنگ احیا شده و قدرتش را حفظ می کند.

ویژگیهای جادویی

انرژی: تصویری

عنصر: آتش

الهه: مریخ

سنگ مرتبط: الماس

قدرت: حفاظت، جادوی دفاعی، کاهنده میل جنسی

در جادوگری باستان، اونیکس، مظهر شیطانی زندانی شده در سنگ بوده است. این شیطان در نیمه شب برمی خیزد و برای افرادی که در حوزه تأثیرش هستند، وحشت و کابوس می آفریند.

با این حال از همان دوران باستان، اونیکس به عنوان سپری در برابر جادوی سیاه به کار می رفته است. اونیکس به شما کمک می کند تا به تعادل عاطفی و قوه خودداری دست یابید و نیز نیروهای زنانه و مردانه هر فردی را متعادل می کند.

 ارتباط با چاکرا

اونیکس با چاکرای اول یا ریشه ای در ارتباط است و به رفع چالشهای زندگی بخصوص آن دسته که باعث تخلیه انرژی فرد می شوند، کمک میکند. همچنین از تخلیه انرژی شخصی فرد جلوگیری کرده و به دفع یا کنترل انرژی مازاد یا ناخواسته کمک می کند.

اونیکس سیاه و قرمز با چاکرای اول یا ریشه ای در ارتباطند. اونیکس سفید چاکرای اول را به چاکرای هفتم یا تاجی پیوند می دهد و باعث تعادل انرژی در سراسر سیستم چاکراها می شود. اونیکس سنگی فوق العاده برای تمرکز و دستیابی به قدرتهای برتر است.

منبع : DANAGEM