( هرگونه کپی برداری از این مطلب بدون ذکر نام DANAGEM حرام و ممنوع است  )

آمیتیست

 • اعتقاد بر این است که بی خوابی و سایر اختلالات خواب را درمان می کند. می گویند نگه داشتن سنگ آمتیست کوچک زیر بالش هنگام خواب خواب های خوشی به همراه دارد و اگر فردی دچار سردرد باشد مالیدن این سنگ به آرامی به پیشانی او را آرام می کند.
 • تولید هورمون ها را در بدن افزایش می دهد و غدد درون ریز و سیستم عصبی را بهبود می بخشد.
 • همچنین اعتقاد بر این است که آمتیست مشکلات بیش فعالی و اختلال وسواس فکری-اجباری را در کودکان درمان می کند.
 • مشکلات مربوط به قلب، ریه ها، پوست و معده را درمان می کند.
 • اکسیر آمتیست برای درمان آرتروز عالی است.
 •  علائم اختلالات شنوایی و وزوز گوش نیز توسط این سنگ عالی التیام می یابد.
 • انرژی‌های آرام‌بخش و تسکین‌دهنده آمتیست، بیماری‌های مختلف دیگری مانند استرس، تکانه‌های مغزی، دردهای میگرنی و اختلالات روانی را نیز درمان می‌کند.
 • آمتیست سنگ قیمتی آرام بخشی برای افرادی است که زودرنج هستند و نمی توانند خشم خود را کنترل کنند.
 • تنش‌های عاطفی و اضطراب‌های فرد را التیام می‌بخشد
 • اثر شفابخش عاطفی آمتیست به فرد این امکان را می دهد که بین خوب و بد تفاوت قائل شود و به او اجازه می دهد تصمیم عاقلانه ای بگیرد.
 • سنگی است که عقل و درک بیشتر را فراهم می کند، به فرد کمک می کند تا بر غم از دست دادن عزیزان غلبه کند.
 • علاوه بر این، این کریستال به افرادی که به عادات اعتیادآور مصرف مواد مخدر و الکل مواجه هستند، کمک می کند
 •  آمتیست برای محافظت از فرد در برابر افکار بد، حملات روانی، فعالیت های ماوراء الطبیعه و منفی تا حد زیادی استفاده می شود.
 • تمام انرژی های منفی را به انرژی مثبت تبدیل می کند و منفی ها را به جهان باز می گرداند.
 •  اعتقاد بر این است که آمتیست حامل انرژی های ارتعاشی بالایی است که احساس فداکاری را به فرد القا می کند.
 • فروتنی را به ارمغان می آورد و افکار فرد را در مدیتیشن و دعا خاموش می کند.
 •  در پاکسازی منفی ها از هاله بدن انسان عالی تلقی می شود.
 • چاکرا را بهبود می بخشد و متعادل می کند
 • اعتقاد بر این است که آمتیست چاکرای ابرو و چاکرای تاج را باز و التیام می بخشد. چاکرای تاج مجرای و دروازه ورود به جهان بسیار وسیع است که از دسترس انسان دور است. آمتیست چاکرای تاج را که در بالای سر قرار دارد، درمان می کند.
 •  نحوه تفکر ما و نحوه واکنش ما به همنوعان را کنترل می کند.
 • به فرد قدرت می دهد تا بر مشکلات زندگی غلبه کند.
 • چاکرای چشم سوم فرد را به روی ایده ها، رویاها، رویاها و افکار جدید باز می کند

ویژگیهای کلی

آمیتیست مدتهاست به دلیل استفاده تزیینی و ساخت حرز دارای ارزش بوده است. بیشترین مورد استفاده آن در دوران ترک شراب خواری باستان بوده است. کلمه “آمیتیست” از کلمه یونانی “آمیتیستوس” به معنی “غیر مست- هوشیار” است.

این سنگ تاریخچه طولانی در مراسم مذهبی دارد. در کتاب مصری مردگان، دستورالعملی مبنی بر قرار دادن یک آمیتیست به شکل قلب بر روی جسد فرد متوفی داده شده است.

این سنگ محافظی در برابر جادوگری اشرار است و موفقیت و خوش شانسی می آورد. همچنین درکی از دانشهای پنهان به شخص می دهد.

روزگاری در چین به طرفین دعوی در دادگاه تکه ای از سنگ آمیتیست داده می شد، چرا که معتقد بودند این سنگ دیدی مثبت به شخص می دهد و بنابراین به نتیجه مطلوب نیز خواهد رسید.

مشخصات علمی

درجه سختی آمیتیست 7 است و ساختار کریستالی سه گوش دارد.

کوآرتز شفاف بطور کلی آمیتیست نامیده می شود و رنگ آن از یاس بنفش تا بنفش تیره متفاوت است. رنگهای کمرنگ آن گاهی “رز فرانسه” نامیده می شوند و در ردیف جواهرات ویکتوریایی قرار داده می شوند. رنگهای تیره بخصوص بنفش تیره با تلألو گلی با ارزشترند.

آمیتیست در برزیل، اروگوئه، بولیوی و آرژانتین و نیز زامبیا، نامیبیا و دیگر کشورهای افریقایی استخراج می شود. بطور کلی آمیتیستهای امریکای جنوبی به اندازه های بزرگتر گرایش دارند اما آمیتیستهای افریقای جنوبی به دلیل رنگهای بهتر و اشباع شده تر مشهورند و در اندازه های کوچکتر ارائه می شوند. آمیتیستهای بسیار تیره که اغلب اندازه های کوچک دارند، از استرالیا هم استخراج می شوند.

ویژگیهای خاص

آمیتیست سنگ “روحانیت و رضایت”، تأثیری تسکین دهنده و آرامش بخش روی افراد دارد. این سنگ وقتی روی بدن یا زیر بالش قرار داده شود، عادات خوابی سالم را تقویت می کنند.

آمیتیست زیرکی در مسایل کاری را افزایش می دهد، پیروزی به ارمغان آورده و کارکرد ذهن را تسریع می کند تا افکار منفی را کنترل کند.

از آنجا که این سنگ انرژیهای دگرگونی دارد، به گشایش درهایی که به تجارب معنوی اشتیاق و تغییر ختم می شوند، کمک می کند و میتواند دارنده اش را از جادوی سیاه محافظت کند. آمیتیست که به سنگ تغییر معروف است می تواند هر گونه تغییری وارد زندگی شما و خودآگاهتان کند. همچنین همه فرآیندهای فکری مخرب عاطفی گذشته را در هم می شکند و به مدخلهای روانی کمک می کند تا به شکلی آرام با مسایل برخورد کنند. آمیتیست به ذهن خودآگاه و ناخودآگاه وضوح می بخشد.

ویژگیهای شفادهی

کریستال آمیتیست برای هر شفادهی جزئی ضروری است. کریستالهای منفرد هم سودمندند اما توده ای از کریستال بسیار قدرتمندتر است؛ به قدری قدرتمند است که یک توده کریستال آمیتیست می تواند سنگهای دیگر را پاکسازی کند.

همراه داشتن آمیتیست باعث تسکین میگرن می شود. وقتی آمیتیست با مقطع عرضی یا  جئود در اتاق قرار داده شود، سردردهایی که علل عصبی دارند، فروکش می کنند. همچنین تمرکز را تقویت می کند. آشفتگی های ذهنی را آرام ، خون را تصفیه و سیستم ایمنی را تقویت می کند و نیز همه چاکراها را متعادل می کند و شفا می بخشد.

افرادی که به طور مرتب گردنبند آمیتیست به گردن دارند، دیگران را با شخصیت و کاریزمایشان جذب می کنند.

ویژگیهای جادوگری

انرژی: پذیرنده

عنصر: آب

خدایگان: باکوس، دیونیسوس، دایانا

آمیتیست عدالت را جذب می کند و فرد را در برابر دزدان و سارقان محافظت می کند. همچنین خطر و مرگ فجیع را دور می کند.

آمیتیست فعالیت قسمت راست مغز را افزایش داده، توهمات را کاسته و تواناییهای روان بینی را تقویت می کند. همچنین الهامات و شهود و شفادهی را تقویت کرده و گسترش می دهد و تفکر و اشتیاق به سوی سطوح بالاتر معنوی را افزایش می دهد.

همراه داشتن تکه ای از آن با کارتهای پیشگویی، قدرت حدس درست آینده را افزایش می دهد.

ارتباط با چاکرا

اگر آمتیست در حین مدیتیشن روی چاکرای هفتم یا چاکرای تاجی قرار گیرد، تمرکز و اعتماد بنفس را در زندگی افزایش می دهد.

آمیتیست به عنوان سنگ شفاده چاکرای هفتم به شمار می رود که همان خواص کوارتز شفاف را دارد.

آمیتیست را می توان در جیب نگه داشت و برای انرژی روحیه دهنده اش، در روز چندین بار آنرا لمس کرد یا میتوان آنرا به صورت گردنبند در تماس با پوست نگه داشت. اگر آمتیست موقع خواب، زیر بالش گذاشته شود به درمان بیخوابی شبانه کمک می کند.

منبع : DANAGEM