( هرگونه کپی برداری از این مطلب بدون ذکر نام DANAGEM حرام و ممنوع است  )

آپاتیت

 • استفاده از آپاتیت، حالت  معنوی عشق بی قید و شرط به وجود می آورد و  اراده ای به شخص می دهد تا فرد، اشیاء و جنبه  های بی فایده زندگی را رها سازد. تواناییهای  روان بینی و خلاقیت را تقویت می کند.
 • آپاتیت از نظر فیزیکی به  درمان مشکلات ناخن، آلرژی، ورم مفاصل،  استخوانها، ماهیچه ها و سیستم عصبی کمک میکند  و برای تقویت ماهیچه ها و رفع گرسنگی و فشار  خون مفید است.
 • آپاتیت چشم باطن، تواناییهای  یادگیری و تخیل را تقویت کرده و اعتماد بنفس  را افزایش می دهد، همچنین به دستیابی به  حالتهای عمیقتر مدیتیشن و احیاء افکار شفاف،  کمک می کند.
 • زمانی که شما با رها سازی  شخصی یا چیزی مشکل دارید که دیگر جایی در  زندگیتان ندارد، استفاده از آپاتیت در زمان  مدیتیشن بر روی آن مسئله، بسیار مفید است.
 • آپاتیت آبی، شخص را به سطوح  بسیار بالای معنوی که در حالت معمول اغلب قابل  دسترس نیست، مرتبط می کند.
 • چاکرای گلو را باز کرده و  صحبت در جمع را برای شخص، تسهیل کرده و  ارتباطات گروهی را تقویت می کند.
 • این سنگ، قلب و بیماریهای  عاطفی را شفا می دهد.
 • استفاده از آپاتیت هنگام کار  در ارتباط با دیگر سنگهای معدنی، به رسیدن  سریعتر شخص به نتایج دلخواه و نیز رسیدن به  هدف کمک می کند.
 • غدد، مریدین ها و اعضای  داخلی بدن را درمان کرده و بر فشار خون غلبه  می کند. حالتهای جسمی، عاطفی، روحی و معنوی و  نیز چاکراها را متعادل می کند.
 •  آپاتیت وقتی با دیگر  کریستالها استفاده شود، نتایج بهتری به دست می  دهد.
 •  دیدن آپاتیت در خواب  به این معناست که چرخش جدیدی در زندگیتان آغاز  خواهد شد.
 • آپاتیت به طور اساسی روی  چاکرای پنجم یا گلو مؤثر است.
 • وقتی روی چاکرای پنجم گذاشته  شود، حسی از گرما و هماهنگی ایجاد می کند و به  غلبه بر مشکلات کمک میکند.
 • هنگام مدیتیشن، شهود و بصیرت  را تقویت کرده و می تواند خاطرات زندگیهای  گذشته را به یاد آورد.

ویژگیهای کلی آپاتیت

آپاتیت در اشکال و رنگهای مختلفی وجود دارد و به راحتی با چندین سنگ معدنی دیگر اشتباه گرفته می شود. اشکال آن به صورتهای شفاف، نیمه شفاف و کدر و رنگ آن از قهوه ای تا سبز و زرد و حتی بنفش متفاوت است. کریستال آن به صورت شش گوشه و شیشه ای پدیدار می شود و اغلب با فلوریت و آکوآمارین اشتباه گرفته می شود.

نام آپاتیت از کلمه یونانی به معنی “فریب” گرفته شده و ترکیب شیمیایی آن مشابه بسیاری از سنگهای دیگر است.

مشخصات علمی

درجه سختی آپاتیت 5 است و ساختار کریستالی شش گوشه دارد.

وقتی سنگهای آپاتیت به درستی تراشیده شوند، درخشان و پر رنگ هستند و آپاتیتهای نیمه شفاف و کدر بیرنگ، زرد، آبی مایل به خاکستری، بنفش یا سبزند که هر دو نوع آن با کریستالهای شش گوش یا تخته ای دیده می شوند. اغلب اوقات، اشکال مهره ای آن آبی مایل به خاکستری شفافی هستند که شبیه دریای کاراییب است.

آپاتیت در مقادیر فراوان در هر گونه سنگی دیده می شود اما بیشتر کیفیت این سنگ جواهر مشابه پگماتیت است.

ویژگیهای خاص

آپاتیت چشم باطن، تواناییهای یادگیری و تخیل را تقویت کرده و اعتماد بنفس را افزایش می دهد، همچنین به دستیابی به حالتهای عمیقتر مدیتیشن و احیاء افکار شفاف، کمک می کند.

استفاده مداوم از آپاتیت، حالت معنوی عشق بی قید و شرط به وجود می آورد و اراده ای به شخص می دهد تا فرد، اشیاء و جنبه های بی فایده زندگی را رها سازد. تواناییهای روان بینی و خلاقیت را تقویت می کند.

زمانی که شما با رها سازی شخصی یا چیزی مشکل دارید که دیگر جایی در زندگیتان ندارد، استفاده از آپاتیت در زمان مدیتیشن بر روی آن مسئله، بسیار مفید است.

آپاتیت آبی، شخص را به سطوح بسیار بالای معنوی که در حالت معمول اغلب قابل دسترس نیست، مرتبط می کند. چاکرای گلو را باز کرده و صحبت در جمع را برای شخص، تسهیل کرده و ارتباطات گروهی را تقویت می کند.  این سنگ، قلب و بیماریهای عاطفی را شفا می دهد.

ویژگیهای شفادهی

آپاتیت از نظر فیزیکی به درمان مشکلات ناخن، آلرژی، ورم مفاصل، استخوانها، ماهیچه ها و سیستم عصبی کمک میکند و برای تقویت ماهیچه ها و رفع گرسنگی و فشار خون مفید است.

استفاده از آپاتیت هنگام کار در ارتباط با دیگر سنگهای معدنی، به رسیدن سریعتر شخص به نتایج دلخواه و نیز رسیدن به هدف کمک می کند.

آپاتیت شفاف آبی، زرد، آبی مایل به خاکستری و زرد، با رفع گرسنگی، بالا بردن میزان سوخت و ساز و تشویق به رژیم های غذایی سالم، در کاهش وزن مؤثر است.

غدد، مریدین ها و اعضای داخلی بدن را درمان کرده و بر فشار خون غلبه می کند. حالتهای جسمی، عاطفی، روحی و معنوی و نیز چاکراها را متعادل می کند. آپاتیت وقتی با دیگر کریستالها استفاده شود، نتایج بهتری به دست می دهد.

آپاتیت آبی و ارغوانی به طور ویژه برای درمان و به کار انداختن چاکرای گلو (پنجم) و کلیه استفاده می شود. این سنگ به دلیل داشتن مقادیر زیاد مواد معدنی برای عملکرد روده کوچک مفید است.

ارتباط با چاکرا

آپاتیت به طور اساسی روی چاکرای پنجم یا گلو مؤثر است.

وقتی روی چاکرای پنجم گذاشته شود، حسی از گرما و هماهنگی ایجاد می کند و به غلبه بر مشکلات کمک میکند.

هنگام مدیتیشن، شهود و بصیرت را تقویت کرده و می تواند خاطرات زندگیهای گذشته را به یاد آورد.

منبع : DANAGEM