( هرگونه کپی برداری از این مطلب بدون ذکر نام DANAGEM حرام و ممنوع است  )

سان استون (حجرالشمس) سنگ خورشید

سان استون با این اعتقاد از سوی جادوگران باستان که تکه ای از خورشید است، برای جذب قدرت خورشید استفاده می شد. این سنگ با قدرت و ثروت در ارتباط است. همچنین با ققنوس که در هنگام طلوع خورشید ظاهر می شود، مرتبط است.

سان استون گونه ای اولیگوکلاز است که خود آن نیز گونه ای فلدسپات پلاژیو کلاز است. سان استون به طور خاص یکی از شش گونه پلاژیو کلاز است که در جواهر سازی استفاده می شود که گاهی آنرا آونتورین فلدسپات نیز می نامند. لابرادوریت و آلبیت از گونه های رایج تر پلاژیوکلاز فلدسپات هستند.

سنگی شاد و الهام بخش است و دو گونه دارد. اولین نوع همان فلدسپات طبیعی است که اغلب از هند وارد می شود و شبیه اوپال نارنجی با تلألویی رنگارنگ و آتشین است. نوع دوم آندزیت فلدسپات است که رنگش به دلیل وجود مس است و اورگون سان استون نامیده می شود. اثر نوری این سنگ “شیلر” نامیده می شود و رنگش به سمت مرکز تیره تر می شود چرا که تمرکز مس در آنجا بیشتر است. میزان مس موجود در سنگ، رنگهای متفاوتی ایجاد می کند.

اورگون سان استون که در اورگون امریکا نیز یافت می شود، رایج ترین نوع این سنگ در بازار است.

 مشخصات علمی

درجه سختی سان استون 6 است و ساختار کریستالی سه شیب دارد.

سان استون یک پلاژیوکلاز فلدسپات است که در جهات مختلف ظاهری درخشنده دارد ومنجر به استفاده از آن در جواهر سازی شده است. درخشش آن به دلیل انعکاس هماتیت قرمز به شکل پولکهای کوچک است که به صورتهای شش ضلعی، لوزی یا بی شکل دیده می شود که بر اساس اصل سطح تورق مرتب شده اند. این آرایش به آن ظاهری شبیه آونتورین می دهد و به این دلیل سان استون به نام “آونتورین فلدسپات” نیز شناخته شده است.

سان استون چندان رایج نیست و شناخته شده ترین معدن آن در جنوب نروژ، جایی است که توده های سان استون در رگه ای از کوارتز قرار دارند. همچنین در کنار رودخانه بیکل در سیبری و چندین ناحیه در امریکا، بخصوص در دلاوِر کانتی، پنسیلوانیا و استیتویل در کارولینای شمالی یافت می شود.

ویژگیهای خاص

سان استون تأثیر مثبتی روی روان بینی دارد. حس شوخ طبعی، شادی و خلق و خو را تقویت می کند و نیروی لازم برای پذیرفتن پروژه هایی که ممکن است از نظر شخص دلهره آور به نظر برسد را فراهم می کند.

اعتماد بنفس ایجاد می کند و کمک می کند تا فرد ذات خود را شناخته و بر اساس آن زندگی کند و نگرشی مثبت به زندگی داشته باشد، از توان ذاتی خود استفاده کند و در عین حال شاد باشد.

اگر در “نه” گفتن به دیگران مشکل دارید، سان استون را همیشه به همراه داشته باشید. این سنگ به شما کمک می کند تا احساساتی نظیر تبعیض، محرومیت یا طردشدگی را از خود دور کرده و حس شکست را وارونه کنید. حس ارزشمندی، اعتماد بنفس، مثبت اندیشی و اشتیاق را تقویت می کند. به طور کلی همه احساسات منفی را به مثبت تبدیل می کند و حتی در مورد سرکش ترین بدبینها نیز مؤثر بوده است.

ویژگیهای شفادهی

سان استون همه قدرتهای شفادهندگی را برای دارنده اش تقویت کرده و دستگاه عصبی نباتی خودکار را فعال کرده و عملکرد هماهنگ همه اندامهای بدن را تقویت می کند. همچنین در موارد خستگی به دلیل بی خوابی بسیار مفید است.

دردهای مزمن گلو را درمان کرده و درد زخم معده را تسکین می دهد. برای درمان اختلالات فصلی کاملاً مؤثر است. همچنین در درمان مشکلات غضروفی، رماتیسم و دردهای عمومی شناخته شده است.

سان استون افسردگی را از بین می برد. استفاده از این سنگ بخصوص در زیر نور خورشید مؤثر است.

ویژگیهای جادوگری

انرژی: تصویری

عنصر: آتش

قدرت: محافظت، انرژی، سلامتی، نیروی جنسی

سان استون و مون استون توأماً در مراسم سالیستیس استفاده می شوند و بنابراین نمایانگر تعادل نیرو بین حالتهای فیزیکی، ذهنی و معنوی هستند. سنگی قدرتمند و محافظ است و به دیگر سنگها انرژی می دهد.

ارتباط با چاکرا

سان استون بر چاکرای دوم یا خاجی بیشترین تأثیر را دارد اما همه چاکراها را پاکسازی می کند. اگر روی چاکرای سوم یا شبکه خورشیدی قرار داده شود، عواطف سنگین و سرکوب شده را برطرف کرده و به گونه ای مثبت تغییر می دهد.

این سنگ در رفع “قلاب” ها یا “ریسمان” از سوی افراد دیگر که به چاکرا یا هاله متصل شده اند را برطرف می کند. این قلاب ها ممکن است در سطح عاطفی یا ذهنی رخ دهند که از سوی والدین مالک گرا، فرزندان، دوستان یا عشاق به ما متصل شده اند و انرژی شما را تخلیه می کنند و اغلب حس می کنید که خالی از انرژی هستید؛ سان استون برای قطع این نوع اتصالات بسیار مفید است.

منبع : DANAGEM