( هرگونه کپی برداری از این مطلب بدون ذکر نام DANAGEM حرام و ممنوع است  )

یاقوت کبود ( سفایر آبی )

 • سفایر دومین سنگ سخت بعد از  الماس است که مادر طبیعت به ما هدیه کرده است.
 •  معادن بزرگ سفایر (  یاقوت کبود )  در واقع بازمانده رگه های  آتشفشانی و دگرگون شده از گرانیت و مرمرند که  در بستر رودها و دامنه کوهها دچار هوا زدگی  شده اند، مقادیر زیادی از این سنگ در برمه،  تایلند، استرالیا، امریکای شمالی، برزیل،  کشمیر و افریقا یافت می شود.
 • زیبایی و استحکام این سنگ  باعث شده بعنوان طلسم در میان سلاطین بسیار  محبوب باشد.
 • یک تاریخدان قرون وسطا می  نویسد که شاهان این سنگ را به همراه داشتند تا  آنان را از صدمات فیزیکی و حسادت درباریان  محفوظ دارد.
 •  هنگام امضای معاهده  صلح، امضا کنندگان ، سفایر ( یاقوت کبود )   به همراه داشتند تا از صلح واقعی و جلوگیری از  خونریزی بیشتر اطمینان یابند.
 • در افسانه ها آمده اگر یک  مار سمی به همراه سفایر ( یاقوت کبود )   در ظرفی باشد، آن مار خواهد مرد چرا که این  سنگ، محافظی در برابر سم ایجاد می کند.
 • در اسطوره های فارسی آمده  است که مادر طبیعت روی سفایر ( یاقوت کبود )   بزرگی استراحت می کند و آسمان بازتاب دهنده  این کریستال آبی رنگ است. همانطور که می بینید  سفایر ( یاقوت کبود )  نیز مانند عضو  دیگر خانواده اش،  یاقوت ، هم در روی تاج  شاهان و هم در افسانه ها جایگاهی ویژه دارد
 • درجه سختی سفایر ( یاقوت  کبود )  9 است و ساختار کریستالی سه گوش  دارد.
 • همه انواع سنگ یاقوت که قرمز  رنگ نیستند، سفایر  نامیده می شوند، با  این حال این نام بیشتر با رنگ آبی آن عجین  است.
 • سنگ یاقوت، کریستال اکسید  آلومینیوم است که با گونه های مختلفی از مواد  معدنی، رنگهای متفاوتی ایجاد می کند؛ اگر سنگ  یاقوت قرمز باشد، روبی نام خواهد گرفت، رنگ  آبی آن به دلیل وجود تیتانیوم و آهن است. آهن  به تنهایی رنگ زرد ایجاد می کند که “توپاز  اورینتال ” نام دارد. ترکیب تیتانیوم و آهن  نیز رنگ سبز ایجاد می کنند و چه باور کنید یا  نکنید ترکیب اکسید آلومینیوم، تیتانیوم و آهن  رنگ ارغوانی نیز تولید می کنند. گونه کمیاب و  محبوب سفایر  ، رنگ نارنجی مایل به  صورتی، مخلوطی از کروم و آهن است. سفایر   سفید کاملاً خالص است و هیچ ماده معدنی دیگری  در آن ترکیب نشده است.
 • در گذشته سفایر  ستاره  ای، به عنوان محافظ در برابر چشم بد و بازتاب  دهنده نیات پلید به فرستنده اش، استفاده می  شد، جادوگران از آن برای افزایش و هدایت انرژی  جادوگری خود استفاده می کردند.
 • هندوان آنرا سنگ سیاره زحل  می دانستند و معتقد بودند که دروازه ای به سوی  قلمروهای آسمانی است.
 • سفایر ( یاقوت کبود )   در دریافت پیامهای الهی و وضوح بخشیدن به آنچه  که دریافت کردید به شما کمک می کند. استفاده  از آن در هنگام مدیتیشن به شما کمک می کند تا  پتانسیلهای پنهانتان را بیابید و بصیرت شما را  از مفهوم زندگی تقویت می کند.
 • سفایر ( یاقوت کبود )   به شما کمک می کند تا به رؤیاها و خواسته های  مادی خود دست یابید و همزمان با افزایش ثروت  شما، از آن نگهداری می کند.
 • همچنین در حین کمک به حفظ  نگرشی متعادل، به شما اجازه می دهد تا  افکارتان را ساماندهی کرده و به موفقیتی حتمی  دست یابید.
 • این سنگ، انصاف و وفاداری را  در میان شرکا و کارمندان تقویت کرده و در  موقعیتهای ناعادلانه اگر حق با شما باشد، باعث  ایجاد نتیجه ای منصفانه می شود.
 • سفایر ( یاقوت کبود )   زرد برای درمان دردهای باقیمانده از سوء  استفاده در دوران کودکی بسیار مفید است؛ طی  روند شفادهی سپر محافظ طلایی ایجاد کرده و  جملات امنیت بخشی را برای القاء منظور می کند  که به کاستن از درد کمک می کنند.
 • سفایر ( یاقوت کبود )   مؤثر ترین سنگ جواهر برای درمان سیستم عصبی  است، عملکرد غده تیروئید را تنظیم کرده و  بنابراین درمانی مؤثر برای کاهش اشتها و  مشکلات عصبی قلب است. در شرق برای مقابله با  طاعون استفاده می شده است.
 • در سطح روانشناسی، ذهن بیمار  را متمرکز می کند و به وی انگیزه بهبود می دهد  و به درمان همه بیماریها کمک می کند.
 • این سنگ دیواره رگها را  استحکام بخشیده و مانع خونریزی بینی می شود.  کریستالهای سبز و آبی بخصوص در درمان انرژی  مفیدند. سفایر سبز انرژی احیا کننده قوی دارد  که از ارتباطش با مادر زمین، ناشی می شود.
 • قرار دادن سفایر ( یاقوت  کبود )  بر روی پیشانی و کار با چاکرای  ششم یا چشم سوم به منظور گسترش آگاهی روان  بینی بسیار مؤثر است. سفایر آبی، ارغوانی و  سفید همگی برای فعالسازی چاکرای هفتم یا تاجی  و پاکسازی مسیر انرژی کوندالینی و جریان آن در  سراسر چاکراها، فوق العاده اند

ویژگیهای کلی یاقوت کبود

سفایر دومین سنگ سخت بعد از الماس است که مادر طبیعت به ما هدیه کرده است. معادن بزرگ سفایر در واقع بازمانده رگه های آتشفشانی و دگرگون شده از گرانیت و مرمرند که در بستر رودها و دامنه کوهها دچار هوا زدگی شده اند، مقادیر زیادی از این سنگ در برمه، تایلند، استرالیا، امریکای شمالی، برزیل، کشمیر و افریقا یافت می شود.

زیبایی و استحکام این سنگ باعث شده بعنوان طلسم در میان سلاطین بسیار محبوب باشد. یک تاریخدان قرون وسطا می نویسد که شاهان این سنگ را به همراه داشتند تا آنان را از صدمات فیزیکی و حسادت درباریان محفوظ دارد. هنگام امضای معاهده صلح، امضا کنندگان سفایر به همراه داشتند تا از صلح واقعی و جلوگیری از خونریزی بیشتر اطمینان یابند. در افسانه ها آمده اگر یک مار سمی به همراه سفایر در ظرفی باشد، آن مار خواهد مرد چرا که این سنگ، محافظی در برابر سم ایجاد می کند.

در اسطوره های فارسی آمده است که مادر طبیعت روی سفایر بزرگی استراحت می کند و آسمان بازتاب دهنده این کریستال آبی رنگ است. همانطور که می بینید سفایر نیز مانند عضو دیگر خانواده اش، روبی، هم در روی تاج شاهان و هم در افسانه ها جایگاهی ویژه دارد.

مشخصات علمی

درجه سختی سفایر 9 است و ساختار کریستالی سه گوش دارد.

همه انواع سنگ یاقوت که قرمز رنگ نیستند، سفایر نامیده می شوند، با این حال این نام بیشتر با رنگ آبی آن عجین است.

مقادیر مختلف مواد معدنی است که این کریستال را به گروههای مختلف تقسیم می کند. سنگ یاقوت، کریستال اکسید آلومینیوم است که با گونه های مختلفی از مواد معدنی، رنگهای متفاوتی ایجاد می کند؛ اگر سنگ یاقوت قرمز باشد، روبی نام خواهد گرفت، رنگ آبی آن به دلیل وجود تیتانیوم و آهن است. آهن به تنهایی رنگ زرد ایجاد می کند که “توپاز اورینتال” نام دارد. ترکیب تیتانیوم و آهن نیز رنگ سبز ایجاد می کنند و چه باور کنید یا نکنید ترکیب اکسید آلومینیوم، تیتانیوم و آهن رنگ ارغوانی نیز تولید می کنند. گونه کمیاب و محبوب یاقوت، رنگ نارنجی مایل به صورتی، مخلوطی از کروم  و آهن است. یاقوت سفید کاملاً خالص است و هیچ ماده معدنی دیگری در آن ترکیب نشده است.

ویژگیهای خاص

در گذشته یاقوت ستاره ای، به عنوان محافظ در برابر چشم بد و بازتاب دهنده نیات پلید به فرستنده اش، استفاده می شد، جادوگران از آن برای افزایش و هدایت انرژی جادوگری خود استفاده می کردند. هندوان آنرا سنگ سیاره زحل می دانستند  و معتقد بودند که دروازه ای به سوی قلمروهای آسمانی است.

یاقوت در دریافت پیامهای الهی و وضوح بخشیدن به آنچه که دریافت کردید به شما کمک می کند. استفاده از آن در هنگام مدیتیشن به شما کمک می کند تا پتانسیلهای پنهانتان را بیابید و بصیرت شما را از مفهوم زندگی تقویت می کند.

یاقوت به شما کمک می کند تا به رؤیاها و خواسته های مادی خود دست یابید و همزمان با افزایش ثروت شما، از آن نگهداری می کند. همچنین در حین کمک به حفظ نگرشی متعادل، به شما اجازه می دهد تا افکارتان را ساماندهی کرده و به موفقیتی حتمی دست یابید.

این سنگ، انصاف و وفاداری را در میان شرکا و کارمندان تقویت کرده و در موقعیتهای ناعادلانه اگر حق با شما باشد، باعث ایجاد نتیجه ای منصفانه می شود.

ویژگیهای شفادهی

یاقوت مؤثر ترین سنگ جواهر برای درمان سیستم عصبی است، عملکرد غده تیروئید را تنظیم کرده و بنابراین درمانی مؤثر برای کاهش اشتها و مشکلات عصبی قلب است. در شرق برای مقابله با طاعون استفاده می شده است.

در سطح روانشناسی، ذهن بیمار را متمرکز می کند و به وی انگیزه بهبود می دهد و به درمان همه بیماریها کمک می کند.

این سنگ دیواره رگها را استحکام بخشیده و مانع خونریزی بینی می شود. کریستالهای سبز و آبی بخصوص در درمان انرژی مفیدند. یاقوت سبز انرژی احیا کننده قوی دارد که از ارتباطش با مادر زمین، ناشی می شود.

ویژگیهای جادوگری

انرژی: پذیرنده

عنصر: آب

الهه: آپولو

قدرت: نیروی روان بینی، عشق، تمرکز، آرامش، جادوی دفاعی، شفادهی، نیرو، ثروت

اگر روی شهود و کانال زنی کار می کنید، یاقوت به شما کمک می کند تا درک بهتری از آنچه بر شما آشکار شده داشته باشید و نیز آن پیامها را به نحوی روشن می کند که برای دریافت کننده بیشترین سود را داشته باشد. درمانگران نیز از یاقوت سبز یا زرد به نحو مشابهی استفاده کرده و انرژی آن را به نحوی متمرکز و هدایت می کنند که بهترین نتایج را برای بیمار به همراه داشته باشد.

یاقوت می تواند با نمک دریا تخلیه یا شارژ شود اما تا آنجا که ممکن است در معرض نور خورشید قرار نگیرد.

ارتباط با چاکرا

قرار دادن یاقوت بر روی پیشانی و کار با چاکرای ششم یا چشم سوم به منظور گسترش آگاهی روان بینی بسیار مؤثر است. یاقوت آبی، ارغوانی و سفید همگی برای فعالسازی چاکرای هفتم یا تاجی و پاکسازی مسیر انرژی کوندالینی و جریان آن در سراسر چاکراها، فوق العاده اند.

یاقوت سفید: چاکرای هفتم یا تاجی را فعال کرده، پتانسیلهای پنهان را آشکار کرده و در مسیر زندگی راهنمایی تان می کند که باعث می شود سنگ قدرت شخصی باشد.

یاقوت آبی: ابزار مدیتیشن فوق العاده ای است، چاکرای ششم یا چشم سوم را باز کرده و معانی پیامهای دریافت شده را روشن می کند و با تقویت چاکرای پنجم یا گلو به برقراری ارتباط با دیگران کمک می کند.

یاقوت سبز: انرژی های احیا کننده قدرتمندی دارد، چاکرای چهارم یا قلب را فعال و متعادل کرده و برای تقویت انرژیهای خوشبختی نیز مفید است.

ارغوانی: اگر با هنرهای پیشگویی آشنایید، یاقوت ارغوانی می تواند به پاکسازی مسیرها کمک کند تا پیامها را با وضوح بیشتر دریافت کنید، آگاهی معنویتان را بالا می برد و از طریق مدیتیشن انرژی کوندالینی را فعال می کند.

منبع : DANAGEM